RagoS

Ciekawe informacje dla Cievie!

krem z filtrem mineralnym

Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna nie tylko w przypadku dorosłych, ale również najmłodszych dzieci. Choć większość rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, że maluszków nie należy wystawiać na pełne słońce, niektórzy zapominają o tym, że promieniowanie jest obecne także w cieniu i w pochmurne dni. Za każdym razem, gdy wychodzimy z dziećmi na dwór, powinny więc mieć zapewnioną odpowiednią ochronę.

Promieniowanie słoneczne nie jest wyłącznie złe i szkodliwe, dlatego też nie można całkowicie unikać przebywania na słońcu. Dzięki promieniom słonecznym nasz organizm pobudzany jest do wytwarzania witaminy D3, mającej ogromny wpływ na wchłanianie wapnia oraz fosforu, a więc na budulec zdrowych kości i zębów. To szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, których układ kostny się rozwija. Trzeba jednak pamiętać także o ciemnych stronach słońca – promienie słoneczne niekorzystnie wpływają nie tylko na skórę, ale również na wiele narządów wewnętrznych. A tymczasem skóra małych dzieci jest bardzo delikatna i nie stanowi wystarczająco mocnej bariery przed palącym słońcem. Nawet kilkanaście minut na słońcu może prowadzić do poważnych oparzeń, przebarwień czy innych promieni skórnych. W przypadku najmłodszych trzeba więc dmuchać na zimne i nie pozwalać, by byli wystawieni na działanie promieni słonecznych bez żadnej ochrony.

Jak chronić maluszki przed słońcem?

Małe dzieci, szczególnie niemowlęta poniżej pierwszego roku życia, powinny przebywać na słońcu w dosyć ograniczonym czasie. Dzieci do pół roku w ogóle nie powinny być wystawiane na promienie słoneczne. Warto więc przebywać z nimi na spacerach w cieniu, gdzieś pod drzewami czy wychodzić na spacer rano lub po południu, gdy promieniowanie słoneczne nie jest aż tak mocne, jak w środkowej części dnia. nie jest też dobrym pomysłem wybieranie się z niemowlęciem na plażę – nie jest to miejsce dla najmłodszych, mogą tam bardzo szybko złapać oparzenia słoneczne. Dzieci w czasie upałów powinny być ubrane lekko, przewiewnie, ale tak, by miały maksymalnie zasłonięte ciało. Trzeba również dbać o ich prawidłowe nawodnienie, gdyż nadmiar słońca w połączeniu z brakiem napojów może prowadzić nawet do udarów cieplnych. Pamiętajmy również, że ochrona przed słońcem nie oznacza wyłącznie unikania promieni słonecznych. Promieniowanie jest obecne także wtedy, gdy słońce jest schowane za chmurami lub gdy przebywamy w cieniu. Ochrona jest niezbędna za każdym razem, gdy wychodzimy z dziećmi z domu.

Dobre kremy z filtrem mineralnym

W przypadku najmłodszych dzieci bardzo dobrym rozwiązaniem są kremy z filtrem mineralnym, które w odróżnieniu od kremów z filtrami chemicznymi nie zawierają sztucznych substancji, parabenów, konserwantów, ani żadnych innych składników, które mogą powodować uczulenia czy podrażnienia. Filtry mineralne są substancjami ekranizującymi, które tworzą na skórze barierę odbijającą promieniowanie. Dzięki temu nie dostaje się ono do wnętrza organizmu. Wśród dobrych i sprawdzonych filtrów warto wymienić między innymi dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku, które świetnie sprawdzają się w kosmetykach dla najmłodszych. Kremy z filtrem mineralnym nie powodują żadnych skutków ubocznych, są dobrze tolerowane przez dzieci, zawierają również składniki nawilżające, emolienty, witaminy i składniki odżywcze, które pielęgnują skórę i chronią ją przed wysuszeniem. Takie kremy można z powodzeniem stosować u dzieci z atopowym zapaleniem skóry oraz innymi problemami skórnymi, co wymaga dużej dbałości w wyborze kosmetyków.

Im wyższa ochrona, tym lepiej Jeśli szukamy kremu z filtrem dla najmłodszych, warto zwracać uwagę nie tylko na skład kosmetyku, ale również na stopień jego ochrony. Kosmetyki dla najmłodszych często zawierają filtry w okolicach 50, zdarzają się też dużo wyższe, nawet do 75 czy 100 SPF. Są to produkty wyjątkowo bezpieczne i zapewniające niemal stuprocentową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Aby zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo w słoneczne dni, warto posmarować go kremem z filtrem przed każdym wyjściem z domu, nawet jeśli jest to tylko wyjście na drzemkę do ogródka czy mały spacer po parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *